17 septembrie 2019
Chisinau
Sport

Sportul a unit membrii Federației „SINDGEOCAD” la cea de-a XI-a ediție a Spartachiadei de ramură

Loading
Sport Sportul a unit membrii Federației „SINDGEOCAD” la cea de-a XI-a ediție a Spartachiadei de ramură
Sportul a unit membrii Federației „SINDGEOCAD” la cea de-a XI-a ediție a Spartachiadei de ramură
spartachiada-singeocad

Foto: arhivă personală

 

Sprijinind sportul, contribuind la promovarea modului de viaţă sănătos şi la dezvoltarea armonioasă a societății, timp de 11 ani, salariaţii din cadrul Federației „SINDGEOCAD” de­monstrează calităţi sportive şi deprinderi deosebite, repre­zentând instituţiile în care acti­vează la diverse probe sportive în cadrul Spartachiadei de ra­mură.

 

În contextul realizării Programului Naţional de promovare a modului de viaţă sănătos, în perioada 27-28 mai 2016, la Baza de odihnă „Prietenia” din satul Coşniţa, s-a desfășurat cea de-a XI-a ediţie a Spartachiadei „SINDGE­OCAD”.

Evenimentul sportiv s-a realizat prin participarea echipelor întreprinderilor din ramură, susţinute de conducăto­rii de instituţii, fapt ce demonstrează existenta unui parteneriat constructiv la nivel de ramură şi de unitate.

Galina Frumusache, preşedinta Federaţiei „SINDGEOCAD”, a menţio­nat că astfel de  activităţi contribuie esenţial nu doar la demonstrarea unor abilităţi sportive deosebite, ci şi la con­solidarea relaţiilor între membrii de sindicat ai ramurii, crearea unei atmo­sfere colegiale între toţi participanţii şi la asigurarea relaţiilor interumane.

„Încă o dată s-a reuşit întrunirea membrilor de sindicat în spiritul va­lorilor care promovează importanţa sportului şi a modului de viaţă sănătos, indiferent de abilităţile sportive sau de vârstă”, a adăugat Galina Frumusache.

Învingătorii Spartachiadei a XI-a la următoarele probe sportive sunt:

Volei (bărbați): locul I – IS Ca­dastru, locul II – IS Ingeocad, locul III – IS IPOT

Volei (femei): locul I – ARFC, locul II – IS Ingeocad, locul III – IS IPOT

Minifotbal: locul I – IS Cadastru, locul II – ISIPOT, locul III – IS Ehgeom

Tenis de masă: locul I – IS IPOT, locul II – IS Cadastru, locul III – IS In­geocad

Șah: locul I-IS Cadastru, locul II – IS Ingeocad, locul III – IS IPOT

Joc de dame: locul I – IS Cadas­tru, locul II – IS Ingeocad, locul III – IS IPOT

Sărituri în lungime de pe loc: locul I – IS IPOT, locul II – ARFC, locul III – IS Ehgeom.

  
Citiți-ne pe Facebook
Comentarii
0
Comentează
Citește și
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com