Naţionala Moldovei a pierdut primul meci din 2014

Loading
Без рубрики Naţionala Moldovei a pierdut primul meci din 2014
moldova-norvegia

Naţionala Moldovei a pierdut primul meci din 2014. Tricolorii au cedat cu scorul de 1-2 în faţa Norvegiei în primul amical jucat la Abu Dhabi.

Selecţionata noastră a fost cea care a deschis sco­rul, prin fundaşul Daciei, Veaceslav Posmac. Acesta a reuşit să înscrie primul său gol chiar în al doilea meci jucat pentru naţională.

Norvegienii au egalat la finalul primei reprize, după golul marcat de atacantul Ola Kamara. Nordicii au înscris golul doi în partea a doua a meciului. Mijlocașul Yann-Erik De Lanlay, în

vârstă de 21 de ani, a adus victoria echipei sale în minutul 67. În această partidă, pentru naţionala noastră a debutat doar un singur jucător, Denis Ras­sulov, de la Milsami.

Moldova va juca cel de-al doilea amical în Emira­tele Arabe Unite pe 17 ia­nuarie.

Astăzi selecţionata lui Caras va întâlni reprezen­tativa Suediei. Pe 20 ianu­arie, tricolorii îşi vor înche­ia cantonamentul din Abu Dhabi cu un meci împotri­va Poloniei.